- دفترچه راهنمای CNG

فهرست

صفحات راهنما: 1 2 3 4 5 6

صفحه 6

سرویس و نگهداری طبق برنامه
پس از سرویس، كارگاه تبدیل فرم گواهی بازرسی ادواری تنظیم و یک نسخه تحویل مشتری می دهد. به علت حساسیت بیشتر گاز طبیعی فشرده نسبت به بنزین توصیه می شود كه در شهر تهران به دلیل آلودگی هوا و وجود ذرات معلق در هوا، خودروهای تاكسی هر ۱۰ روز و سایر خودروهای شخصی هر ماه فیلتر هوا را تعویض كرده و حتماَ از فیلتر استاندارد استفاده كنند.

تبصره : چنانچه مشخص شود هر گونه دستكاری در سیستم گازسوز توسط صاحب خودرو صورت پذیرفته باشد خودرو شامل موارد گارانتی نمی گردد.

نكات ایمنی
شركت فن آوران پارسیان (FAP) اهمیت زیادی برای تست و بازدید از قطعات قائل است. به همین دلیل تمامی قطعات سیستم CNG این شركت از كیفیت بالا و استانداردهای ایمنی لازم برخوردار می باشند.
اگر بر حسب اتفاق حادثه ای برای خودروی شما پیش آمد، بهتر است شیر مخزن را بسته ، كلید را در وضعیت بنزین قرار دهید. شیر برقی گاز به طورخودكار بسته می شود و سیستم را ایمن می سازد. سپس با نماینده شركت فن آوران پارسیان (FAP) تماس بگیرید تا نزدیكترین كارگاه تبدیل مجاز را به شما معرفی كند. شركت فن آوران پارسیان (FAP) در شهرهای مختلف كشور، دارای نمایندگی های مجاز نصب و تعمیرات كیت گازسوز می باشد.بهتر است قبل از آماده شدن برای مسافرت، آدرس و شماره تلفن نمایندگیهای مسیر خود را از دفتر مركزی (تلفن ۲۲۹۵۱۴۵۴) سوال كنید.

از شستشوی موتور با آب تحت فشار (شستشوی معمول در كارواش) خودداری كنید. در هر صورت قطعات الكترونیكی كیت CNG ضد آب نیستند و بایستی از نفوذ آب به داخل آنها جلوگیری شود.

لیست مدارک
لیست كلیه مداركی كه به مالک خودرو پس از تبدیل ارائه می شود :
۱- گواهینامه كامپیوتری خودروهای دوگانه سوز صادره از كارگاه تبدیل
۲- بیمه نامه مسئولیت مدنی یكساله خودروهای گازسوز
۳- برچسب های سوختگیری ، لوگویCNG، برچسب های اخطار و هشدار
۴- دفترچه راهنمای استفاده از خودروی دوگانه سوز

لیست تجهیزات

لیست كامل تجهیزاتی كه بایستی روی خودروها نصب شود
خودروهای كاربراتوری خودروهای انژكتوری
مخزن CNG مخزن CNG
پایه مخزن پایه مخزن
كاور مخزن كاور مخزن
شیر چند منظوره مخزن شیر چند منظوره مخزن
شیر سوختگیری شیر سوختگیری
شیر یكطرفه شیر یكطرفه
لوله فشار قوی لوله فشار قوی
لوله خرطومی و هواكش لوله خرطومی و هواكش
رگلاتور رگلاتور
فشار نما فشار نما
شیر برقی گاز شیر برقی گاز
میكسر میكسر
شیلنگ گاز شیلنگ گاز
شیر تنظیم گاز شیر تنظیم گاز
شیلنگ آبگرم شیلنگ آبگرم
شیلنگ بنزین شیلنگ بنزین
شیر برقی بنزین شیر برقی بنزین
كلید انتخاب سوخت كلید انتخاب سوخت
ادوانسر ادوانسر
دسته سیم دسته سیم
اتصالات اتصالات


شركت كلیه محصولات با مارک FAP را كه توسط نمایندگی های مجاز این شركت روی خودرو شما نصب شده باشند را تضمین می كند. این ضمانت عیوب ناشی از برخورد نامناسب و بهره برداری غیر اصولی راننده را شامل نمی شود.

سرویس و نگهداری
برنامه نگهداری منظم برای سیستم گاز ضروری است و باعث می شود سیستم بدون ایجاد مشكل به كار خود ادامه دهد. همانطور که خودرو باید به طور منظم توسط نمایندگی های مجاز سرویس شود ، سیستم CNG نیز لازم است توسط نمایندگی های مجاز شركت فن آوران پارسیان به صورت دوره ای سرویس شود.

در صورت عدم مراجعه مالک در مقاطع مذكور، خودرو از گارانتی خارج و كارگاه تبدیل مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

به علت حساسیت بیشتر گاز طبیعی فشرده نسبت به بنزین توصیه می شود كه در شهر تهران به دلیل آلودگی هوا و وجود ذرات معلق در هوا و خودروهای تاكسی هر ۱۰ روز وسایر خودروهای شخصی هر ماه فیلتر هوا را تعویض كرده و حتماً از فیلتر ستاندارد استفاده كنند.


فهرست

صفحات راهنما: 1 2 3 4 5 6